KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114307
nr 1411 4307
Erik Emanuelsson
(1914-1987), Sverige
Oljemålning, Komposition med berg. Signerad a tergo. Olja på pannå, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
Erik Emanuelsson, svensk bildkonstnär född 1914, död 1987.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 19:39:00
16/8 19:34:00
Erik Emanuelsson
Läs mer om Erik Emanuelsson